Architektura

PROJEKTOWANIE i Architektura

Ewa LudwiG po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydz. w Katowicach, została projektantem kampanii reklamowych i informacyjnych dużych korporacji finansowych – wpierw ING Bank Śląski S.A., następnie INVEST Bank S.A., gdzie była naczelnikiem Wydziału Informacji. Odpowiadała za zorganizowanie i prowadzenia Studia Grafiki, brała udział w pracach nad rebrandingiem i opracowaniem Corporate Identity, w tym nowego logotypu. Była autorem kilkudziesięciu ogólnoposlkich kampanii, oraz linii produktowych dla klienta idnywidualnego, korporacyjnego, w tym dla MiŚ, ekskluzywnych linii graficznych sektora private banking i personal banking.

Następnie była konsultantem ds. wizerunku dwu firm szkoleniowych, w których pracowała jako certyfikowany trener technik myślenia innowacyjnego i trener kompetencji miękkich dla firm i instytucji.

Od 2018 roku Ewa LudwiG jest właścicielką firmy PROMENADA, w której we współpracy z inwestorami i specjalistami wielu dziedzin, realizuje złożone projekty w zakresie architektury i zagospodarowania przestrzeni, przedsięwzięcia sprzyjające ekologii i człowiekowi w naturalnym środowisku. Przykładem zrealizowanych projektów jest koncepcja „Eksperymentalna Osada Ekologiczna” – osiedle domków jednorodzinnych i apartamentów wraz z nowym zbiornikiem wodnym i infrastrukturą sportową (sporty wodne, trasy rowerowe, pole golfowe, korty tenisowe, siatkówka plażowa). Kompleks przewidziany był w okolicy Jeziora Paprocańskiego na historycznym szlaku od Zamku w Pszczynie do Browarów Książęcych w Tychach.

Na przełomie 2010/2011 roku, firma PROMENADA, której właścicielem jest Ewa LudwiG, uczestniczyła w wygranym postępowaniu konkursowym NCBR (Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), w ramach konsorcjum Quib Contruction. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie budynku mieszkalnego, odznaczającego się szeregiem innowacyjnych rozwiązań technologicznych – budynek pasywny, zero-emisyjny, zarządzany przez BMS (Building Management System). W ramach działalności Ewa LudwiG wspiera i inwestuje w rozwój projektów innowacyjnych i projektów przyjaznych naturze. Współpracuje z architektem A.K.Baryszem, wielokrotnie nagradzanym, m.in. na Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2017, w Ogólnopolskim Konkursie Budynek Roku Akademia Muzyczna, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Zespoły Zabudowy Wielorodzinnej w Tychach i Toruniu, za projekty Centrum Miasta w Mikołowie i w Tychach.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Szukasz pomocy? Rozważasz rozpoczęcie przygody z psychologią? Napisz do mnie – wkrótce się do Ciebie odezwę

Zapytaj o obraz